ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗБОРИ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФТЕХОСВІТИ

19.03.2016 12:53

       18 березня 2016 року в Міжнародному Центрі Культури і Мистецтв (Жовтневий Палац) відбулись Всеукраїнські Збори працівників профтехосвіти для прийняття рішення про вступ в колективно-трудовий спір із Урядом та підготовку до загальнонаціонального страйку. Для визначення дій на захист інтересів профтехосвіти на збори прибуло майже 1300 делегатів з ПТНЗ всіх областей України.

       Головна проблема полягає у тому, що за всі роки незалежності України ще не було такого непрофесійного, бездушного та безвідповідального відношення влади до професійно-технічної освіти (795 закладів, 40 тисяч викладачів, 292 тис. учнів, третина з них – з малозабезпечених сімей, сироти), яке демонструється зараз. Іншими словами система ДПТНЗ опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» (стаття 27) і удаваної передачі фінансування з державного бюджету на місцевий рівень.

       На Зборах виступили Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич, заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, Президент ВАПП Василь Головінов, ряд народних депутатів України, але конкретних відповідей на свої вимоги та питання представники профтехосвіти не отримали.

       Після Всеукраїнських зборів відбулась хода делегатів та пікетування Адміністрації Президента, з наступними вимогами:

       • Підписати законопроекти про фінансування системи профтехосвіти №3830-3 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та 3831-2 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти».

       • Доручити Уряду і забезпечити перерахування обласним бюджетам стабілізаційної дотації на підтримку закладів профтехосвіти в розмірі 500 мільйонів гривень, яка передбачена Постановою КМУ від 4.02.2016 року №41.

       • Створити робочу групу високого рівня із представників Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, відповідальних міністерств, обласних рад та державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, профспілок і організацій роботодавців з метою розробки проекту Реформи системи професійно-технічної освіти.

       • Направити як подання Президента України проект Закону України «Про професійно-технічну освіту» (в редакції законопроекту №3231), де передбачити фінансування ПТО із Державного бюджету.

        Коли Волинська делегація від’їжджала додому, з повідомлень в Інтернеті стало відомо, що Кабмін відновив фінансування ПТУ. Кабінет міністрів направив 500 мільйонів гривень на фінансування професійно-технічних училищ (ПТУ).

 

       Але незабаром з повідомлення інтернет-видання 112ua делегати довідались, що Президент України Петро Порошенко таки наклав вето на ухвалений Верховною Радою України (ВРУ) закон №3830-3 "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти". Відповідна інформація опублікована на сайті парламенту.

       Так, у картці законопроекту в рядку "Дати та стан проходження" значиться "18.03.2016 Повернуто з пропозиціями президента". Також повідомляється, що закон готується на розгляд з вето глави держави. Водночас текст пропозицій президента до закону на сайті Ради поки що відсутній.

       Крім того, Порошенко ветував закон №3831-2 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти".